Okolie

Z nespočetného množstva atrakcií, ktoré Liptov ponúka, si vyberie každý. V lete je možné kombinovať prechádzky po okolí, turistické výlety do hôr, cykloturistiku a oddych v termálnych kúpaliskách v okolí. Vyskúšať si môžete populárne atrakcie ako je rafting, paragliding či horolezectvo s horským vodcom. Liptov ponúka vhodné podmienky i na rybolov a vodné športy. Okrem prírody Vám môžeme ponúknuť návštevu jaskýň, kultúrnych i historických pamiatok.

KÚPANIE

Aquapark Tatralandia – vhodné miesto pre zábavu Vašich detí a relax pre dospelých. Bazény s termálnou vodou a najväčší tobogan na Slovensku. Plavecký bazén, sauny, masáže, vodný svet ponúkajú dokonalé možnosti na oddych pre všetky vekové kategórie. 

Termálne kúpaliská GINO PARADISE Bešeňová – areál vonkajších i vnútorných termálnych kúpalísk, saunový svet s celoročnou prevádzkou. Horúce pramene liečivých vôd vyvierajú z hĺbky 1897, tobogany a ihriská pre deti.

Termálne kúpalisko Liptovský Ján – vonkajšie termálne kúpaliská otvorené v lete. Celoročne je k dispozícii kryté termálne kúpalisko v hoteli Máj s minerálnou vodou. Možné je využívať služby relaxačného centra – masáže alebo vodoliečbu.

Liptovský Ján – jama s vyvierajúcou termálnou a minerálnou vodou.

Vodná nádrž Liptovská Mara – v lete príjemné miesto na kúpanie, opaľovanie, rybolov a vodné športy. V tomto ročnom období je vyhľadávanou atrakciou tiež plavba loďou po Liptovskej Mare.

TURISTIKA

Nízke Tatry – poskytujú veľa možností na výlety. Obľúbená je, napríklad, túra na vrch Ďumbier. Najkratšou trasou je klasická prístupová trasa z južnej strany Nízkych Tatier. Je to zároveň chodník na Štefánikovu chatu, ktorý slúži horským nosičom na zásobovanie. Ďalšia obľúbená túra vedie ku Kamennej chate. Táto tretia najvyššie postavená turistická chata na Slovensku sa nachádza vo výške 2000 metrov nad morom, priamo pod Chopkom.

Žiarska Dolina – je strediskom vyhľadávaných turistických a cyklistických chodníkov. Je vyhľadávaným centrom turistických výstupov na priľahlé horské štíty Západných Tatier.

Kvačianska a Prosiecka dolina – spojením týchto dvoch dolín do okružnej túry vznikol jeden z najobľúbenejších turistických okruhov v Liptove. V doline sa nachádzajú dva pôvodné drevené vodné mlyny s funkčnou mlynskou technológiou, zaradené medzi kultúrno-technické pamiatky.

Demänovská jaskyňa slobody – očaruje unikátnou sintrovou výzdobou a čarovnými jazierkami od roku 1924, kedy bola sprístupnená pre verejnosť.

Demänovská ľadová jaskyňa – poskytuje pohľad na nádherné ľadové útvary.

Stanišovská jaskyňa – v Liptovskom Jáne. Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia.

Medvedia štôlňa – v Žiarskej doline. Jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove.

Važecká jaskyňa – bohatá kvapľová výzdoba. Nachádza sa tu paleontologické nálezisko kostí jaskynného medveďa.

HISTÓRIA A KULTÚRA

Skanzen Pribylina – skanzen v prírode, ktorý pripravuje celoročne mnoho tematicky zameraných podujatí. 

Havránok – zrekonštruované staré keltské sídlisko. Ponúka príjemnú prechádzku hlavne pre rodiny s deťmi.

Vlkolínec – netradičná dedinka s ocenením UNESCO. Ako keby sa tu zastavil čas. Začiatkom augusta sa tu pravidelne uskutočňuje akcia – Nedeľa na Vlkolínci.

Magurka – najvyššie položená osada Slovenska a niekdajšia zlatokopecká osada.

Drevený artikulárny kostol Svätý Kríž – najväčší drevený kostol v strednej Európe z Paludze z roku 1774. Od Veľkej noci do októbra sa v ňom pravidelne každú nedeľu konajú služby božie. Otvorené apríl – september.

Cykloturistika

  • Cyklotúra okolo Liptovskej Mary
  • Kvačianska cyklotúra
  • Demänovská cyklotúra
  • Hornoliptovská cyklotúra

Iné atrakcie

  • Zookontakt

ZIMA NA LIPTOVE

Jasná – strediská Jasná Chopok sever a Jasná Chopok juh tvoria jedinečnú lyžiarsku arénu, ktorá ponúka 35 kilometrov zjazdoviek, 10 kilometrov lyžiarskych trás, 11 lanoviek a 17 vlekov.

Ski centrum Žiarce Pavčina Lehota – momentálne ponúka lyžovačku na 3 zjazdových tratiach o celkovej dĺžke 1 130 m. Okrem toho ponúka aj možnosť vyskúšať najstrmšiu bobovú dráhu na Slovensku.

Žiar – Dolinky – lyžiarske stredisko s dvoma vlekmi. Malý vlek vhodný pre deti a slabších lyžiarov, upravené bežecké trate, skialpinizmus. Požičovňa lyží. V lete východisko pre pešie túry do Žiarskej doliny, na Symbolický cintorín, Baranec a iných častí Západných Tatier.

Závažná Poruba – v stredisku sú tri lyžiarske vleky a sú určené podľa náročnosti lyžiarov od začiatočníkov až po pokročilých. V hoteli Jaslovské Bohunice je možnosť využívať služby relaxačného centra /masáž, sauna, bazén/, i stravovacie služby. V “Olympijskom areáli ” sú bežecké trate, klzisko, lyžiarska škola.

Javorovica Liptovský Ján – je situovaná na úpätí severných svahov Nízkych Tatier v jednej z najkrajších dolín Slovenska.

Ski Park Malinô Brdo – pri Ružomberku s podtitulom Ski&Bike nájdete v dolnom Liptove na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, vzdialená od centra mesta iba 1 km.

Ski Opalisko – lyžiarske stredisko ponúka päť umelo zasnežených zjazdoviek, detský areál, sánkarsku dráhu a prírodné kĺzisko.